V sobotu jsme si body nezasloužili..

24. 9. 2012

Když to nejde, tak to nejde. To si mohli říkat fotbalisté Bíliny v sobotním zápase krajského přeboru.  Po prvním poločase mohlo být o zápase rozhodnuto, domácí se nezmohli na pořádný útok a hosté spalovali šance.  Bílině hodně chyběl zraněný Mergl, který nedohrál již v Modlanech. Ale chyběl i Choutka M., Milo a dlouhodobě zraněný Kotěšovský.  Začátek zápasu vypadal dobře, hned v úvodu se vřítil do pokutového území hostů Levý, ale byl zastaven. Na druhé straně střílel  Zelinka, ale Vondráček byl na místě.  Hosté se začali zastřelovat, Trup mířil vedle, Watzka sice k tyči, ale Vondráček vyrazil na první roh.  Velkou šanci měli hosté v 24.minutě. Zkušený Divecký našel Hadače, ale ten sám před Vondráčkem  střílel vedle. Vzápětí ho napodobil Lazarik.  Louny byly fotbalovější a jejich útoky nebezpečné. Bílina se snažila dopředu po levé straně a tam bylo plno. Až ve 35.minutě pěkně vystřelil z dálky Levý, ale lounský brankař Číž byl na místě.  Udeřilo ve 38.minutě. Po rohovém kopu si  na míč vyskočil Suchý a nikým neatakován zavěsil.   Alespoň přestávka přinesla pro domácí něco příjemnějšího. Vedení klubu předalo dárkový koš k šedesátinám bývalému brankaři Vladimíru Raisovi.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér  Kovačka dvě změny. Na hřiště přišli Baran a Ščuka, Pavlíček  se stáhl do obrany a Bečvařík přešel do útoku.  Domácí se sice zlepšili, vytvořili si mírnou převahu, ale šance měli hosté.  Vondráček nejdříve vyrazil střelu Lazarika a v 70.minutě vynikajícím postřehem zabránil druhé brance.  Potom se dostal na hřiště i nová posila bílinských, druhý Choutka Ondřej.  Ovšem opět musel před Diveckým zachraňovat Vondráček. Domácí pro změnu zase ve druhém poločase útočili převážně po pravé straně, a na druhé si stále nabíhal volný Baran, ale míč nedostal.   V 90.minutě měl ještě šanci lounský Haviár, ale špatně přihrál.  O vývoji utkání hovoří i poměr rohů 1:7.   Bílina prohrála zaslouženě, bez střelby se vyhrávat nedá.

„Věděli jsme, že Louny budou fotbalovější, chtěli jsme to nahradit bojovností, ale do šancí nás Louny nepustili. Ve druhém poločase to bylo trochu lepší, ale byl to více boj než fotbal,“ byl po zápase zklamaný domácí trenér Jaroslav Kovačka.

Branka: 38.Suchý

ŽK: 2 – 0

Rohy: 1 – 7

Rozhodčí: Bouma – Šťastný, Hlinka

Diváci: 170

Bílina: Vondráček – Bečvařík, Vosátka, Gutsch, Žemba (73.Choutka O.) – Svoboda (46.Baran), Pavlíček, Augusta, Levý – Ferko, Novák (46.Ščuka)