SK Mondi Štětí – SK SIAD Bílina    6:0 (2:0)

Štětí – V předposledním kole krajského přeboru si připsala Bílina výsledek, který nebude zdobit klubovou statistiku. Obrana již několik zápasů hoří a Přibyl vše nemůže zachránit. Útok je bezzubý, když se již vystřelí, tak mimo. Obětování Nováka do útoku výsledek nepřineslo a v záloze evidentně chybí.  Z posledních čtyř zápasů mají bílinští čtyři porážky a skóre 1:16.  Štětí bylo v tabulce ještě za Bílinou, tedy přijatelný soupeř pro slušný výsledek.   Hosté nastoupili bez Pohla, Bečvaříka, Pavlíčka, Miky a Hájka. Na lavičce se po dlouhé době objevil Moravec. Začátek nebyl špatný, na hrotu hýřil aktivitou Magyár. Ve 4.min. si výborně zpracoval míč za obranou a vstřelil branku. Ale rozhodčí mával ofsajd. Potom přišlo to, co se stává v posledních zápasech často. Blín si na hranici velkého čtverce pohrál  s bílinskými stopery a lehce zavěsil k tyči. V 7.min. mohlo být srovnáno. Přibyl přesně vysunul Magyára, ale střela skončila na tyči. Obě mužstva si s kombinací příliš nelámala hlavu, hrálo se útočně na obě strany.  Ale šance již měli pouze domácí. Před prázdnou brankou zachraňoval Hošek, Poráč ve vyložené pozici střílel vedle, po půl hodině hry spálil dvě tutovky Jansa. Těsně před poločasem opět po chybě obrany běžel Jansa sám na Kindla, který ho zastavil za cenu faulu a žluté karty. Mladý brankař sice směr penalty vystihl, ale na míč nedosáhl. Po Brejchovi přišel na začátku druhého poločasu na hřiště další dorostenec Muf, trenér Tichý přeskupil sestavu, ale domácí již byli na koni. Hned ze začátku dali další dvě branky Na domácích bylo sympatické, že chtěli hrát, dát další branky. Hosté se snad pouze jednou trefili za druhý poločas mezi tyče, domácí mimo čtyř branek ještě dvě vyložené šance spálili.  V sobotu čeká Bílinu poslední zápas doma s Neštěmicemi, tedy silným soupeřem. „Zápas takovému výsledku neodpovídal, ale v obranné fázi k tomu hráči přistoupili hrozně laxně pod dojmem jisté záchrany. Nehraje se důsledně dozadu. Pro podzim se musí hodně změnit, přijdou nějací noví hráči, uvidíme,“ hledal slova po zápase zklamaný asistent Jaroslav Kovačka. Ne tak zklamaní odcházeli ze hřiště hráči, někteří se živě bavili……. „Pokud nebudou hráči trénovat, nemohou čekat na hřišti zázraky. Již pracujeme na podzimní sestavě, hrát budou ti, kteří opravdu hrát chtějí,“ dodal šéf klubu Petr Arpáš. V kuloárech se hovoří, že by se měl opět objevit Radek Stiller, opora obrany v minulé sezóně.

Branky: 45.(PK), 48. 60.Červinka, 5.Blín, 51.Tomášek, 64.Ransdorf
Rozhodčí: Černý Petr – Černý František, Lenkvík Zdeněk
Sestava: Kindl – Karel (38.Brejcha), Hošek (46.Muf), Hasal, Přibyl – Vaník, Vrátil, Kornalík (60.Moravec), Mergl – Magyár, Novák