"A" dorost Bílina - Žatec

9. 4. 2013

FK Bílina – Slavoj Žatec 3:2 (1:1)

Kdo využil slunečného dne v neděli ke sledování zápasu staršího dorostu na umělé trávě, nebyl zklamán. Utkání mělo vše, sporné situace, zvraty, oboustranně velké tlaky na obě branky a pěkné góly. Do Bíliny zavítal Žatec, který je na špičce tabulky sice o bod za domácími, ale se zápasem k dobru.

Domácí začali obrovským tlakem, ve třetí minutě krásně pálil Katrenič, ale hostující brankář jeho střelu vyškrábl z horního růžku s vypětím všech sil. Nastala dlouhá série rohů na žateckou branku, ale obrana hostů odolávala. O tři minuty později výborně hrající Filip vyhrál hlavičkový souboj, posunul na Katreniče a rezerva „A“ týmu chlapů, se nemýlila, 1:0. Pak opět nastal festival neproměněných šancí, tak jak je již domácí divák zvyklý. Bílina tlačila, několikrát šla sama na brankáře, ale stav se neměnil. Domácím chyběl k zakončení větší klid, nebo přesnější muška. A jak už to bývá, do té doby z ojedinělého útoku v 28´přišel křížný pas přes hranici velkého vápna, Řeřicha s brankářem Kovačkou zaspali a rázem to bylo 1:1. Pro domácí ledová sprcha, pro hosty z Žatce polití Živou vodou. Najednou bylo hostů všude plno a domácí nevěděli kam dřív skočit. Hra se ke konci poločasu začala vyrovnávat, ale nutno dodat, že Žatec byl daleko nebezpečnější. Poločasový hvizd byl pro Bílinu více než vysvobozující.

Po poločasovém průvanu v kabině, začala Bílina překvapivě pro všechny zúčastněné opatrně. Ojedinělé šanci Grozíka, chyběl větší klid a přehled k úspěšnému zakončení. Hra byla vyrovnaná, útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým vážněji neohrozil branku soupeře. V 71´ zaváhal bílinský Kovačka s výběhem na hranici velkého vápna pro odražený míč, útočník Žatce si jej zpracoval a Kovačkovi nezbylo nic jiného, než mu míč od nohy sebrat rukama a tygřím skokem. Brankář domácích trefil míč, ale bohužel rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Žatec šanci proměnil a rázem domácí prohrávali a začali je mrzet neproměněné šance ze začátku utkání. Paradoxně sporný pokutový kop vlil zdravou dravost do kopaček Bíliny a ta se nadechla k ohromnému náporu. Již o dvě minuty později chyboval i brankář hostí, položil míč na zem, sebral, položil, sebral. Standardní situace v podobě nepřímého volného kopu z deseti metrů byla velkou šancí domácích. Ti nezaváhali, Masopust prudkou ranou poslal míč pod břevno přes osmičlennou zeď a opět bylo vyrovnáno. Domácí vycítili svoji šanci na obrat a začali postupně zvyšovat už tak vysoké tempo utkání. Deset minut před koncem, se jim dostalo sladké odměny v podobě branky, kdy Masopust nadvakrát uklidil míč do sítě. Je sympatické, že se domácí ještě stále snažili o další branky a nezdržovali hru. V první minutě nastavení šel ještě sám na brankáře kanonýr Masopust, ale žatecký brankář jej vychytal.

„Penalta? Nemá smysl o ní polemizovat, každý jsme na to měli asi jiný názor a jiný úhel pohledu. Na druhou stranu ukázala, jak silný morální tým máme a že dokážeme otočit i tak složitou situaci v utkání ve svůj prospěch. Kluci začali bojovat a konečně hráli to, co jsme jim celou dobu ordinovali“, chválí své svěřence trenér Jaroslav Denk. Druhý trenér Jiří Josef jedním dechem dodává,“ může nás jen mrzet velké množství nevyužitých šancí ze začátku zápasu, mohli jsme dát tři branky a v klidu vše dohrát, vůbec by nemuselo k takovýmto dramatům docházet“.