FK Bílina : Košťany 5:3 (4:2)

1. 5. 2014

Bílina doma v 19.kole přivítala soupeře z Košťan a mezi oběma soupeři byl jen bodový rozdíl, dal se tedy čekat vyrovnaný zápas. Za hosty nastoupila polovina mladšího dorostu ale na hře to vůbec nebylo znát.

První dokázali skórovat domácí když balón za obranu dostal Kozler a své sólo zakončil gólově. Po chvíly ale dokázali Košťany vyrovnat po chybné rozechrávce domácích. Na 2:1 zvyšoval Chobot, když Košťany ztratili ve středu pole míč který okamžitě směřoval na útočníka Bíliny a ten šel od půlky sám na bránu. Další gól domácích přišel po dobře zahraném rohu a výborné hlavičce Říhy 3:1. Ale opět pár minut po vstřelné brance Bílina jakoby se přestala soustředit a nedorozumění obrany s brankářem využil útočník Košťan a snížil na 3:2. Do přestávky domácí dokázali vstřelit ještě jednu branku, Říha výborně vlétl do vápna a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Procházku. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:2

Druhý poločas už tak gólový nebyl, i když šancí diváci viděli dost. Košťany dokázali zhruba 20 minut před koncem snížit na 4:3. Domácí měli velké šance po výborně zahraných přímích kopech kterýma se prezentoval Katrenič, nejprve jeho střelu golman vyrazil jen před sebe a tutovku zazdil Podaný, o pár minut trefil z podobné pozice tyč a míč v težké pozici nedoklepl do branky Procházka za přispění výborného zákroku jednoho z obránců. Košťany se nadechly k záverečnému tlaku, ovšem z brejku dokázali domácí udeřit když Chobot přihrával před prázdnou bránu Hájovskému.

Domácí tedy po dvou prohraných utkáních v řadě dokázali naplno bodovat a vyšvihly se na 2. místo v tabulce.

Branky: Kozler, Chobot , Říha, Procházka , Hájovský