FK Litvínov - FK Bílina 0:2 (0:0)

14. 4. 2013

FK Litvínov – FK Bílina 0:2 (0:0)

Sobotní utkání na umělé trávě v Litvínově, byl přímým soubojem o první místo v tabulce mezi oběma týmy. Zápas tomu po celou dobu napovídal. Fotbal byl oboustranně pěkný, hrán ve vysokém tempu ku prospěchu diváků i hráčů.

Domácí Litvínov hned od první minuty na hosty z Bíliny vlétl a ti se prvních deset minut nebyli schopni dostat za půlku. Bez větších vyložených šancí hosté úvodní tlak přestáli a začali se pomalu osmělovat. V 13´ Masopust krásně zatáhl míč po straně, přihrál na druhou vlnu na nabíhajícího Katreniče, ten ovšem míč minul a za ním běžící Filip byl tak zaskočen přihrávkou, že vystřelil  vysoko nad branku. O další minutu později ze standardní situace opět hosté z Bíliny branku netrefili. To už bílinští zvedali obrátky naplno a pomalu přebírali otěže utkání do svých rukou. Za dalších šest minut byl ve velmi dobré pozici Grozík, ale jeho střela z pěti metrů šla mimo. 27´ Katrenič nádherným třicetimetrovým pasem našel volného Masopusta, ten však přehodil jak brankáře Litvínova, tak i jeho svatyni. Domácí Litvínov byl nebezpečný hlavně ze standardních situací a z jedné takové z brankové čáry, když už byl dobře chytající Kovačka překonán, vykopával míč  Grozík. Bílina, tak jak už jsme zvyklí tlačila, ale branky nedávala. V první půli měla sice Bílina více ze hry, ale koření fotbalu v podobě branek stále nepřicházelo.

Druhý poločas začal vlažně z obou stran a to až do 56´. Aktivní Masopust se dostal do dobré šance, ale domácí obránce do jeho střely, dal na poslední chvíli nohu. Bílina se tlačila dopředu, měla více ze hry, ale na branku si musela počkat až do 63´, kdy nadvakrát se hlavou trefil Bystrý po rohovém kopu. První jeho hlavičku brankář domácích jen s obtížemi vytěsnil na tyč, od té se míč vrátil opět k Bystrýmu a ten se již druhou hlavičkou nemýlil - 0:1. Za další tři minuty mohl dát pojistku z šesti metrů bílinský Říha, ale místo, aby se vrhl na míč hlavou, hrál ho nohejbalově a ten skončil vysoko nad ochrannou sítí za brankou domácích. V 76´ byl v brankové příležitosti Grozík, to když se ocitl úplně sám pár metrů před litvínovským gólmanem. Místo střely na samotného brankáře, zvolil ještě přihrávku do chumlu na druhé straně vápna, která však adresáta nenašla. Pojistky se hosté z Bíliny dočkali až čtyři minuty před konečným hvizdem. Podaný krásně našel Masopusta, ten tváří v tvář brankáři nezazmatkoval a technickou střelou jej překonal - 0:2. Bílina pak již zápas v klidu dohrála a odvezla si zaslouženě tři body z horké půdy v Litvínově.

„Ano jsem rád za tři body nad tak kvalitním soupeřem jako je Litvínov, ale větší radost mám z toho, že jsme konečně za celé utkání neudělali hrubou chybu a brankář Kovačka byl opět oporou, tak jak jsme zvyklí“, vysekl poklonu celému týmu trenér Jaroslav Denk. „Není co dodat, kluci makali a těžko dnes hledat někoho, kdo by vynikl, všichni hráli velmi dobře a to včetně náhradníků“, doplňuje druhý trenér Jiří Josef.

Sestava:

Kovačka – Bláha, Bystrý, Zíbar, Řeřicha (57´ Chobot) – Říha (89´ Rokos), Filip ©, Podaný, Grozík (74´ Procházka) – Masopust, Katrenič (90+2´ Ročenovič)

ŽK:

40´ Katrenič, 78´ Masopust

Branky:

Bystrý, Masopust

Dobře řídil celé utkání rozhodčí Daniel Plzák, AR1 Josef Spusta, AR2 Tomáš Kuchyňa