FK BÍLINA  -  FK Tatran KADAŇ    4 : 3   pol. (3-2)

branky: Hájovský, Grozík, Chobot, Hlaváček

hráno bez karet

Sestava:
Murko – Katrenič, Bystrý, Říha, Řeřicha (41´ Zíbar) – Podaný (60´ Šedivý), Hlaváček, Ročenovič, Grozík – Hájovský, Chobot
Připraven druhý brankář Kovačka
První domácí utkání na travnatém hřišti ukázalo, že přechod z umělé trávy na přírodní trávu, je pro mladší dorostence velmi obtížné. Pravdou je, že v letošním roce neměli domácí možnost na trávě potrénovat a tak je míč chvílemi neposlouchal a někteří hráči byli chvílemi jak na bruslích.
vod vyšel borcům zpod Bořně, když začali hrát hru, jakou jim trenéři před utkáním naordinovali. V 11´ po ose Hlaváček – Chobot – Hájovský posledně jmenovaný otevřel skóre utkání a domácí šli do vedení. O osm minut později Ročenovič přihrávkou podél velkého vápna vybídl k navýšení stavu Grozíka, který tvrdou střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci, 2:0. V 23´ zahrozili i hosté, když Ročenovič ve středu zálohy hrál míč zbytečně patičkou, přišla ztráta míče a rychlý protiútok skončil naštěstí vedle branky domácího Murka. Hned v zápětí vnikl do pokutového území Hlaváček, krásnou zpětnou přihrávkou našel úplně volného Chobota a ten nedal brankáři Kadaně sebemenší šanci – 3:0. O tři minuty později Grozík podcenil souboj a domácí od pohromy zachránila boční síť. Od této chvíle domácí Bílina začala nesmyslně hrát na sebe a v kličkách začala ztrácet míče. Hráči přestali běhat a úplně zbytečně přenechali iniciativu hostům z Kadaně. A trest musel zákonitě přijít v 30´ Podaný v prostoru penalty místo hlavičky míč jen lehce lízl. Na hranici velkého vápna si na něj počkal kadaňský záložník a střelou k tyčce, když Murko ani nereagoval, snížil na 1:3. O pět minut později Bystrý při hlavičkovém souboji poslal míč temenem za sebe a nechtěně poslal do brejku kadaňského útočníka. Tomu Katrenič přenechal mnoho prostoru a rázem to bylo 2:3 z pohledu hostů.
V druhé půli se hra domácích zlepšila, bylo vidět, že to není jejich hra, ale ke cti jim dodat, že bojovali a na Kadaň se od první minuty vrhli. V první minutě sice zahrozili hosté z rohu, když Murko podběhl míč, ale naštěstí bystrý jej uklidil na roh, před dotírajícím útočníkem hostí. V 43´ Podaný neprostřeli hradbu těl. O minutu později Ročenoviče vychytal kadaňský brankář, o chvilku později střelu Hlaváčka brankář hostí vytlačil na roh jen s největšími obtížemi. V 54´neudržitelný Ročenovič přihrává pod sebe Hájovskému, ale ten míjí branku. V největším tlaku domácích si v jednom z ojedinělých útoků v dané chvíli nerozuměli Říha se Zíbarem a zbytečně tak hostům připravili velmi dobrou standardní situaci z dvaceti metrů. Hosté se jí chopili velmi dobře a krásnou střelu Murko výborným zákrokem s obtížemi vyrazil, bohužel kompletně celá obrana zaspala a na dorážku nikdo nedokázal reagovat, 3:3. Pravdou zůstává, že Bílina se nepoložila a hrála dál svoji nátlakovou hru a valila se na branku Kadaně. V 62´ v závaru ve vápně hostí, se do míče opřel Hlaváček a bylo 4:3 pro mladší dorostence Bíliny. V 71´ dobře hrající Zíbar na penaltě našel volného Chobota, který ranou z první branku nedokázal vsítit. O minutu později neúnavný motor Ročenovič opět prošel ve velkém vápně až na „pětku,“ zpětně našel Chobota, ale ten se opět mezi tři tyče netrefil. Domácí pak již v poklidu dohráli utkání a vydřeli tři body, které mají pro ně velkou cenu. Jelikož díky nim se vyhouply do čela tabulky. „Co dodat, byl to jeden z těch méně povedených zápasů, opět jsme svými chybami dostali soupeře za stavu 3:0 do hry, hráči by si měli uvědomit, že ani za stavu 5:0, by neměli přestat hrát to, co jsme jim naordinovali před utkáním, zbytečně je to pak obrovský boj a pro diváka nudný fotbal, na druhou stranu maximum dnes odvedl Petr Chobot a Jirka Ročenovič, dík patří také oběma žákům, kteří se rozhodně neztratili“ zdrženlivě hodnotí utkání trenér Jaroslav Denk. Druhý trenér Jiří Josef hned vzápětí dodává“ byl to velký boj sama se sebou, vyhráli jsme jen otázkou vůle nikoli fotbalovosti.“                                                   DJ