FK Ústí nad Labem B  - SK SIAD Bílina

2 - 2 (0:0)

Branky: Ferko, Zeman

ŽK: 2x Proch (v zápise Muf)?, Duda

ČK: Ferko - udělena po skončení utkání za urážku HR po neuznané naší brance v poslední minutě utkání.

Rozhodčí: Materna

Sestava: Kindl - Proch, Karel, Brejcha L.,Abari - Peschl, Duda,Ferko,Hubáček, Muf - Zeman.

Fork, Tichánek, Bruna, Brejcha J., Kouřil

Do Ústí jsme si přijeli zahrát fotbal. Už nás netrápila noční můra sestupu do nižší soutěže. Těsně před utkáním nás však postihla ztráta v podobě Tomáše Hájka, kterého sužovali střevní potíže a nemohl nastoupit do utkání.

Zápas začal v režii domácích, kdy během prvních 5 min. třikrát vystřelili na naší branku,jednou odvracel Karel hlavou a dvakrát soupeř mířil z přímých kopů vedle. Postupně jsem začali hru vyrovnávat. V 7 min. střílel z hranice velkého vápna Duda mimo branku soupeře. Michal Duda byl v tomto utkání naším nejpilnějším střelcem, ale bohužel ani jedna z jeho střel neskončila v síti soupeře. Během prvního poločasu jsme si vypracovali ještě několik slibných šancí (Zeman, Ferko), ale bohužel bez gólového vyjádření. Soupeře jsme však rovněž k ničemu vážnějšímu před naší brankou nepustili. Do šaten jsme šli se slibným výsledkem 0:0.

V přestávce jsme vystřídali gólmany, kdy odstoupil Ondra Kindl pro nevolnosti a do branky se postavil Tomáš Kouřil. Prvních 5-7 min. druhého poločasu opět udává hru soupeř. Během této doby  rovněž i střídá dva hráče. V 52 min. soupeř centruje za naší obranu, kdy Michal Duda stačil míč ještě hlavou tečovat, kde stojí v ofsajdu hráč soupeře a to již v době přihrávky. Pomezní sice signalizuje ofsajd, ale HR nechává běžet hru dále a soupeř se tak ujímá vedení 1:0. Od 60 min. přebíráme v zápase iniciativu a dokonce se dostaneme v rozmezí krátké doby do několika slibných, řekl bych tutových šancí ( Zeman, Karel, Ferko), ale bohužel opět bez brankového efektu. V 76 min. v našem pokutovém území padá hráč soupeře po souboji o míč s naším brankářem a HR neváhá odpískat proti nám penaltu. opět šla přihrávka za naší obranu, kam hráč soupeře nehlídám naběhl. Soupeř zvyšuje na 2:0 a zdá se být o utkání rozhodnuto. Překvapením bylo, že kluci se nevzdali a dál bojovali a snažili se ještě něco s výsledkem udělat. Odměna přišla v 80 min., kdy opět při jednom z úniků byl faulován Ferko na hranici pokutového území a sám postižený s následného přímého kopu snížil na 2:1. V této fázi utkání jsme byli lepším týmem a snažili se otočit výsledek na svoji stranu. V 83 min. Petr Karel v samostatném nájezdu proti brankáři soupeře neuspěl, ale o dvě minuty později po o krásné přihrávce z boku našel Jiří Muf na malém vápně nehlídaného Radka Zemana, kterému stačilo nastavit nohu a bylo srovnáno 2:2. I nadále byla vidět chuť kluků hrát ještě výsledek strhnout na svoji strany, což se nám skoro podařilo, kdy v poslední minutě utkání (93´) utekli na půlce svým soupeřům Karel a Zeman, a šli sami na gólmana. Petr Karel šel s míčemvedl míč až do brankáře soupeře, kdy se mu podařilo míč přihrát před sebe do strany, kam si naběhl Radek Zeman a doražel do prázdné branky. HR sice ihned odpískal, ale dobrých 15 vteřin trvalo, než se rozhodl, co vlastně odpískal. Na základě vehementního poskakování mávání pomezního rozhodčího z řad Ústeckých nakonec rozhodl, že to byl ofsajd a pro jistotu hned na to odpískal konec utkání. Bohužel pro nás měl konec utkání ještě nepříjemnou dohru v podobě udělení ČK Milanu Ferkovi, který si otevřel pusu na HR.

Pan rozhodčí v tomto utkání byl kapitola sama o sobě. Jeho smysl pro ctění pravidel bylo někdy na hranici normálního lidského chápání.

Přestože se nám nepodařilo nakonec vyhrát, i tak jsme si z Ústí přivezli první bod z mistrovských utkání. Nejen to, utkání, které jsme zde odehráli patřilo k nejlepším zápasům, které jsme na jaře odehráli. Kluci si plnili své povinnosti jak po taktické, tak i herní stránce a výsledek byl znát.