100 vedle sebe a přece spolu

emblem_europaeische_union_mit_verweis_fonds_farbe.jpg

euroregion_txt2.jpg

22.-23.6.2019 se ve sportovním areálu realizoval projekt 100 vedel sebe a přece spolu. Jeho podstatou bylo společně zavzpomínat na dlouhou dobu fungování fotbalového klubu v Bílině a zároveň si uvědomit, že česko-německé soužití ovlivňuje nejen sportovní život ve městě po celá staletí. Vzhledem k předchozím vztahům s klubem v německém Dippoldiswalde, bylo jasné, kdo bude projektovým partnerem. Ve dvou dnech plných fotbalu se na hřišti potkaly týmy všech věkových kategorií. V sobotu dopoledne to byli žáci, odpoledne potom hráči "starých gard". Sobotní večer patřil přátelskému setkání všech účastníků. Význam setkávání komunit z obou stran hranice potvrdila svou osobni účastí starostka města Bílina paní Mgr. Zuzana Schwarz Bařtipánová. Neděle patřila už jen nejmenším nadějím. V rámci tuirnaje si s německými kluky změřili síly i nejmladší hráči celého okresu. Akce se vydařila i díky nádhernému počasí, které celý víkend doprovodilo. Výsledky nebyly v tomto případě vůbec důležité. Děkujeme všem účastníkům i všem, kteří se podíleli na přípravě, realizaci i organizaci projektu.