Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní start neúšpěšný

11. 3. 2012

Jarní odvety začaly pro náš celek v Neštěmicích. Cestoval celý kádr, který mají trenéři k dispozici. Zranění Bečvěříka se ukázalo jako dlouhodobé a také Proch nebude k dispozici ještě delší dobu. Oproti podzimu v enašem dresu objevilo několik nových tváří, navrátilec Honza Novák s kapitánskou páskou, brankář Martin Vondráček a na pozici stopera Zdeněk Vosátka. V útoku Honza Ščuka, který v Bílině hostoval před rokem.

Vzhledem ke klimatickým podmínkám se hrálo na umělé trávě, která je v kraji vyhlášená malými rozměry. Podmínky pro konání mistrovských utkání však splňuje. Všeobecně byl očekáván duel plný osobních soubojů a kontaktů. I proto nastoupil v základní sestavě Honza Ščuka. Od úvodních minut Bílina působila fotbalovějším dojmem. Hra se odehrávala ve středu hřiště a míč drželi bílinští. Obrana však musela být neustále ve střehu, protože rychlí útočníci domácích byli nebezpeční. Hra plná soubojů měla spád, na obou stranách však chybělo zakončení. První nebezpečnou střelu vyslal na brankáře domácích Levý, který se předtím efektně otočil okolo obránce. Mířil mimo tyče. Po rohovém kopu Ščuky měl gól na hlavě Karel, branku však přestřelil. Udeřilo ve 23. minutě. Novák vyslal do uličky Ščuku a ten v ideální pozici poslal míč kolem brankáře do sítě. Radost trvala jen několik minut. Po faulu ve vzdálenosti asi 22m si míč postavil neštěmický hráč a přesně mířenou střelou přes zeď rozvlnil síť brankáře Vondráčka. Bílina vyšla z tempa a do poločasu se na hřišti nic mimořádného nestalo. Do druhého poločasu naši hráči nastoupili s cílem opět získat vedení na svou stranu. Úvod tomu i nasvědčoval. Po rychlé kombinaci se sám před brankářem objevil Egrt, vystřelil však vedle. Po přihrávce zprava měl v pokutovém území obrovskou šanci Augusta, vystřelil nad. Trest přišel v 73. minutě. Po přímém kopu domácích Vondráček neudžel míč a dorážející útočník domácích bez potíží poslal míč do naší sítě podruhé. Poté již náš celek nenašel žádnou zbraň na domácí obranu. V závěru jsme mohli obdržet ještě jednu branku, Vondráček však tentokrát míč za svá záda nepustil. Nepříjemností v utkání je červená karta pro Karla, která znamená stop nejméně na jedno utkání.

"Nemůžeme se na nic vymlouvat, měli jsme proměnit některou z našich příležitostí,"  nehledal výmluvy trenér Kovačka.

Sestava Bíliny: Vondráček - Mergl, Karel, Vosátka, Žemba - Augusta, Egrt, Levý, Pavlíček - Novák, Ščuka, střídali: Svoboda, Kotěšovský