Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní start se nevydařil

20. 3. 2016

Fotbal může být někdy krutý, jak se přesvědčili hráči FK Bílina, kteří v prvním jarním kole přivítali na Kyselce soupeře z Neštěmic. Minimálně 70 minut byli lepším celkem, vytvořili si v obou poločasech trvalý tlak, přesto utkání jasně prohráli a novému trenérovi Záhradskému neudělali žádnou radost.

   První branka padla po první návštěvě hostů do okolí domácí šestnáctky.
Neštěmický Paseka se dostal asi dvacet metrů od branky domácích, tvrdě vystřelil a rána zaplavala(slabá teč?) do domácí svatyně. Bílinu to nezmrazilo a pokračovala v tlaku, který však neměl brankové vyjádření.
   Nástup do druhého poločasu se domácím vůbec nevyvedl. Zkušení hosté poznali, že bílinští hráči jsou pořád hlavou v šatně, přitlačili a po zmatku v domácí obraně neměl neštěmický kanonýr Krok těžkou práci se střelou zblízka. Po celý druhý poločas pokračovala úporná snaha domácích vstřelit kontaktní branku. V šanci se ocitli postupně Tůma, Pavlíček, Mergl i další, ale branka velmi dobrého Čermáka zůstala neprodyšně zavřená. V samotném závěru domácí rezignovali a výborný Paseka dokončil domácí zmar třetí brankou.
   Jedna vlaštovka jaro nedělá a jedna prohra nemusí znamenat konec nadějí na dobrý fotbal na Kyselce. Trenér Záhradský může dál stavět na dobré hře, kterou se Bílina prezentovala po většinu zápasu. Líbil se nováček Král, dobrý výkon podal Pavlíček, Mergl, Katrenič, Tůma i další. Už v příštím kole nás prověří Střekov, který v domácím prostředí hraje o udržení v KP.
 
Bílina – Neštěmice 0:3 (0:1)
Branky: Paseka 2, Krok
 
Sestava Bíliny:
Pohl – Bečvařík, Karel, Katrenič, Mergl – Levý, Záhradský, Pavlíček, Král, Procházka –Tůma
Střídali: Podaný, Iljazi