Nečekaná domácí ztráta

16. 8. 2021

Velké zklamání pro natěšené diváky

Po nekonečné koronapauze se v sobotu opět hrálo mistrovské utkání  v Bílině. A byl to zápas plný chyb a zvratů, ve kterém góly do domácí sítě byly téměř vlastní a nadějný vstup do druhého poločasu se nakonec proměnil ve velké zklamání po marné dřině v úmorném vedru. K bláznivému průběhu přispěli spoustou nepřesností i rozhodčí, kterým zápas  nevyšel.

Bílina začala proti Liběšicím opatrně zezadu se spoustou přihrávek do šířky . Liběšice poctivě běhaly a čekaly na chybu soupeře.  Té se však dopustily samy v 27. minutě, kdy střelec Tůma zachytil chybnou malou domů, dlouhou kličkou obešel brankáře a z úhlu trefil přesně. Bohužel hned o minutu později hosté ve vápně nastřelili ruku( u těla) domácího obránce a k údivu všech rozhodčí ukázal na penaltu 1:1. Domácí ve snaze dát další góly zapomínali na obranu a přestali se vracet. Dostali další gól po hrubé chybě na levé straně. Pak potrestal hostující střelec tří gólů Mikina školáckou chybu domácího brankáře Kovačky - 1:3 a v  prodloužení první půle přišel ještě centr k domácí brance a obrana spáchala další chybu – 1:4.

Druhý poločas trenér Kovačka vystřídal tři hráče a domácí zažehli jiskru naděje. Během prvních deseti minut nejprve střídající Kozler našel na dálku přesně Schüssmanna a ten dobře trefil – 2:4. Když lehká teč Iliaziho rohu Katreničem zapadla do levého rohu branky hostů a stav byl rázem 3:4, skoro nikdo na stadionu nepochyboval, že domácí stav otočí . Naděje se však nevyplnily. Hosté polehávali, rozhodčí přehlédl, že hostující brankář vyrazil  míč za brankovou čárou,  emoce nezkrotil Tůma a byl vyloučen. V závěru hosté překonali ještě jednou opuštěnou obranu Bíliny – 3:5.

Bílina – Liběšice 3:5(1:4)

Branky : Tůma, Schüssmann, Katrenič – Mikina 3, Vlasák, Janda