Po dobrém výkonu výhra v derby

10. 10. 2020

Před nucenou přestávkou se Bílina střetla v derby zápase s Proboštovem. Domácí fotbalisté nasadili dobré tempo a pomalejší proboštovská obrana jen s vypětím sil stíhala rychlé brejky Tůmy, Bánoma i nabíhajících záložníků. Už v 11. minutě si postavil míč na značku pokutového kopu po faulu Tůma a s přehledem zajistil vedení 1:0. O sedm minut později unikl Tůma po pravém křídle a jeho přízemní centr si do vlastní branky srazil Váňa – 2:0. Bílina trochu povolila a po zmatku v obraně snížil Bokser na 2:1. Otěže utkání však nadále ovládala Bílina a nutila hosty k dalším faulům. Jeden z nich vyrobili hosté v šestnáctce na Pavlíčka a  Tůma si znovu řekl o exekuci. Tentokrát však jeho bombu do středu brány vykopl hostující Račuk nohama. Ještě jednou se ocitl bílinský kanonýr v hlavní roli. Těsně před koncem poločasu byl po druhé žluté vyloučen hostující Hromádko a následný trestný kop posunul Šoufek na Tůmu a ten po krátké kličce prostřelil Račuka – 3:1.

Druhý poločas přinesl méně zábavy a více soubojů ve středu pole. Bílinští drželi bez problémů dvoubrankové vedení a měli i více vyložených šancí, které však nedotáhli do gólového vyjádření. Hosté v deseti ohrozili domácí branku jen sporadicky. Přesto padly ještě dva góly v závěru zápasu. Nejprve si hostující brankář zahrál na záložníka a kličkoval v poli daleko od brány. Míč se dostal k domácímu Kozlerovi a ten dal gól do opuštěné branky téměř z půlky. V prodloužení Bílina v obraně ztratila v čekání na závěrečný hvizd koncentraci a inkasovala z kopačky Váni.