První body v nové sezóně

9. 9. 2019

V prvním domácím zápase přivítala Bílina celek ze vzdáleného Šluknova a potřebovala nutně zvítězit. První krok k tomu přišel naštěstí velmi brzy. Kotěšovský sklepl míč Tůmovi a ten projevil svůj brankový instinkt. Všiml si, že brankář stojí na penaltě, a dlouhým obloukem z 30 metrů ho neomylně přehodil. Sebevědomí hosté pokračovali v útočné hře s rychlými brejky a hrál se vyrovnaný duel. Ve 32. minutě zabodovali znovu domácí. Brůna poslal krásný pas do běhu Schüssmannovi, ten si zpracoval míč na prsou a nedal brankáři šanci -2:0.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu. Hosté se snažili o tlak, ale domácí obrana byla tentokrát bezchybná. Postupně síly hostům ubývaly a Bílina vstřelila další dva góly. V 65. minutě přesně zakončil svůj únik Tůma a nejkrásnější gól padl v 76. minutě, kdy hosté zapomněli na návrat a na branku se řítili tři domácí hráči. Pelikán si předstíranou střelou položil brankáře a potom chytrým obloučkem zatloukl poslední hřebíček do soupeřovy sítě.

V závěru byl vyloučen hostující Knížek za likvidační faul na střídajícího Magyara.  U domácích se líbil stopér Brůna, v záloze výborně pracoval Dominik Schüssmann  v útoku střelec Tůma. Formu je třeba potvrdit i zápasech venku – třeba hned za týden v Ervěnicích.

Bílina – Šluknov 4:0(2:0)

Branky : Tůma 2, Schüssmann, Pelikán

Sestava domácích: Vondráček – Bečvařík, Zavadil, Brůna, Baran – Iljazi, Pavlíček, Schüssmann, Podaný -Tůma, Kotěšovský

Střídali: Tirb, Bánom, Pelikán, Magyar, Paller