Start do jara vyšel!

8. 3. 2020

Po dlouhé zimní pauze byli v Bílině na první zápas natěšeni hráči i diváci. Zápas s Roudnicí se hrál na umělém povrchu a měl na úvod sezóny překvapivě velmi dobrou úroveň. Oba týmy předvedly rychlý, kombinační fotbal s množstvím šancí a pěknými góly. První branku dali domácí, když po levém křídle bleskurychle pronikl Iljazi a z úhlu trefil přesně ke vzdálenější tyči. O pět minut později hosté vyrovnali. Přetažený centr si u pravé tyče našel neobsazený Rusňák.

Rušný fotbal se hrál i v druhé půli. Bílina o vítězství rozhodla dvěma góly v pěti minutách. Nejprve v 63. minutě proměnil hlavou Podaný krásně kopnutou standardku Iljaziho, nejhezčí gól dal „Fery“Tůma-křížný centr střídajícího Magyara si nechal skočit a z voleje málem protrhl síť . Ani za tohoto stavu se Roudnice nevzdala a vytvořila si několik šancí. Jednu z nich proměnil po zmatku v pokutovém území domácích Beránek pět minut před koncem. Vyrovnat se hostům už nepodařilo, a tak domácí získali první cenné jarní body. Protože Ledvice v prvním jarním zápase prohrály, situace v popředí tabulky je velmi vyrovnaná. Z hráčů domácích se líbil rychlý technik Iljazi, dobře zachytal Vondráček, který plnohodnotně nahrazuje zraněného brankáře J. Kovačku. Ten v současnosti začíná s lehkým tréninkem a jeho návrat mezi tyče potrvá ještě několik týdnů.

Bílina – Roudnice 3:2(1:1)

Branky : Iljazi, Podaný, Tůma - Rusňák, Beránek

Sestava domácích: Vondráček – Žemba, Zavadil, Brůna, Bečvařík – Tirb, Schüssmann, Podaný, Iljazi -  Bánom, Tůma

Střídali: Magyar, Bureš, Junek