Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve Štětí bez šancí, na góly i na body

19. 10. 2014

V mlhavém sobotním dopoledni se Bílina ocitla hned od počátku zápasu ve velkém tlaku výborných hráčů exdivizního Štětí. Útok za útokem se valil na mladého brankáře Kovačku, ten však gól nepustil. Pomocí štěstí, střelecké smůly domácích, ale také díky jeho výborným zákrokům Bílina nakonec v druhé části hru vyrovnala. Do poločasu branka nepadla.

   Druhý poločas pokračoval tlak domácích, ale zdálo se, že postupem času se Bílina dostává do své hry. Bohužel přišla 53. minuta, roh domácích, nedůsledné obsazení hráčů soupeře, kteří vytvořili silný tlak na brankové čáře a míč přímo z rohu proklouzl Kovačkovi do brány. Bílina se snažila odpovědět, ale hrotovým útočníkům se nedařilo. Je třeba konstatovat, že nedostávali dobré míče, většina nákopů končila u brankáře nebo obránců domácích.
   V 69. minutě po jasném, ale neodmávaném autu domácích inkasovala Bílina druhý gól.
   V závěru se bílinští pokoušeli o zoufalý nápor, ale domácí obrana za pomoci několika odmávaných sporných ofsajdů odolala. Bílina si odváží zaslouženou prohru, ale také trpký pocit z rozhodování mužů v černém. „Štětí nás dnes přehrávalo a vítězství si určitě zasloužilo. Radost nám dnes udělal pouze výborný výkon brankáře Kovačky, který zejména v prvním poločase předvedl několik skvělých zákroků“, uvedl po utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.
 
Štětí – Bílina 2:0 (0:0)
Sestava Bíliny: Kovačka – Bečvařík (62.Katrenič), Karel, Mergl, Baran (75.Sanitrik), Pavlíček, Podaný (46.Procházka), Vlasák, Levý - Kotěšovský, Tůma