Vítěznou sérii přeťal Proboštov

2. 12. 2019

V posledním zápase podzimu hostila Bílina na umělé trávě tým Proboštova. Ve vyrovnaném zápase  se ujala vedení Bílina v 19. minutě, když pěknou střelu Žemby z 20 metrů  vyrazil hostující brankář Kunák pouze před sebe a dobíhající Schüssmann neměl problém s dorážkou. Klíčový okamžik zápasu přišel v 31. minutě. Autor branky Schüssmann trestuhodně ztratil míč ve středu pole, následovala rychlá přihrávka hostů do brejku a domácímu obránci Baranovi nezbylo, než hasit požár za cenu červené karty . Poločas dohrávali domácí pod stálým tlakem. Na začátku druhé půle Proboštov vyrovnal. Centr zleva prošel celým pokutovým územím a našel volného Hlavačku na malém vápně – 1:1. Bílina šla znovu do vedení v 59. minutě-Iljazi proměnil penaltu po ruce hostů v pokutovém území. Branka povzbudila spíše  hosty a oslabená Bílina jen s vypětím sil odolávala. V nastaveném čase tlak hostů, kteří chtěli vyrovnat stůj co stůj, enormně vzrostl. Díky skvělým zákrokům Vondráčka se zdálo, že Bílina odolá. Jeden z centrů hostů však našel hlavu  hostujícího Barana – 2:2. Okamžitě po rozehrání předvedl jeden ze svých střeleckých kousků Franta Tůma. Poslal ránu  ze středového kruhu a brankář hostů jen s velkou námahou vyrazil míč na roh. Ten už na stavu nic nezměnil a následoval penaltový rozstřel. Velké drama skončilo až v 11 sérii. Proboštov na penalty vyhrál 8:7 a veze domů dva body. Osmizápasová série bílinských vítězství je ukončena, po podzimu končí Bílina na 4 místě se ztrátou na  vedoucí Ledvice 5 bodů, na postupové 2. místo chybí domácím 2 body. Proboštov skončil na 11 místě.

Bílina – Proboštov 2:3nP.(1:0)

Branky : Schüssmann, Iljazi(P)  - Hlavačka, Baran

Sestava Bíliny: Vondráček – Žemba, Zavadil, Baran, Bečvařík – Tirb, Schussmann, Pavlíček, Iljazi – Bánom, Tůma

Střídali:Podaný, Procházka