Z Dobroměřic s vítězstvím

4. 10. 2020

Utkání Bíliny na hřišti vedoucího celku v Dobroměřicích mělo takový průběh, že muselo uspokojit fanoušky nejen zápletkami, ale i dramatickým závěrem, který přinesl Bílině zaslouženě plný počet bodů. Vyrovnaný první poločas prohrála Bílina 2:0, když si brankář Kovačka dvakrát vybral slabší chvilku. Poprvé mu v 13. minutě proklouzla pod tělem do sítě slabá střela z 20 metrů, o 15 minut později mu vypadl z rukou centr a soupeř trestal zblízka. Jinak však dobrá obrana Bíliny nedovolila soupeři další šance a zápas zůstával otevřenou záležitostí. Kontaktní gól měl na kopačce v závěru poločasu Tirb, ale přestřelil prázdnou branku.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním a příkladnou bojovností a chutí poprat se i za svého gólmana. Pomohl jim soupeř, když v 63. minutě nezkrotil nervy Mistoler a za druhý faul byl vyloučen. O dvě minuty později si pěkně naběhl Bánom na ideální centr Iljaziho a hlavou snížil. Od té chvíle Bílina stupňovala tlak a trpělivou hrou nutila soupeře k chybám. V 79.minutě pronikl odvážně středem do pokutového území Kozler a přesnou střelou vyrovnal. Bílině, která byla v průběhu 1.poločasu na ručník, narostla křídla a senzační obrat dovršil v 87. minutě znovu Matěj Kozler, který šikovně „lízl“ hlavou další z krásných centrů Iljaziho. Jára Kovačka v brance několika zákroky odčinil aspoň zčásti své chyby. Myslím, že ho bude vítězství Bíliny něco v kabině a na oslavě stát. I dvougólový Matěj Kozler jistě něčím přispěje.

Dobroměřice – Bílina 2:3(2:0)

Branky : Mistoler, Pergl – Kozler 2, Bánom( v zápisu chybně uveden Zavadil)

Sestava Bíliny : Kovačka – Bečvařík, Šoufek, Zavadil, Baran –Tirb, Iljazi, Pavlíček, Schüssmann, Koubek – Bánom

Střídali: Bureš, Kozler, Paller, Tůma