Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Loun bez bodu

7. 9. 2014

Mladý tým Bíliny odjel k utkání do Loun s přáním nahradit domácí výpadek s Neštěmicemi. Bez Filipa Augusty a Josefa Mergla byl úkol získat body velice těžký. Z počátku bylo utkání vyrovnané, s přibývajícím časem stále častěji hrozili domácí.

   V 28. minutě centr přeletěl oba bílinské stopery a domácí Říha zblízka vstřelil první branku. Bílina se pokusila o rychlou odvetu, ale pěkný pokus Tůmy skončil pouze na břevně. Utkání pokračovalo za mírné převahy Loun, ale branku se před koncem poločasu podařilo vsítit Bílině. Nádhernou kolmici Vlasáka proměnil s jistotou Katrenič.
   Do druhého poločasu udělal trenér Kovačka dvě změny, s cílem zvýšit bojovnost a agresivitu týmu. To se nepodařilo a Bílina pokračovala v matném výkonu. Byla zaslouženě potrestána v 50. minutě, kdy centr domácích propadl až k osamocenému Vokurkovi a ten dloubákem překonal Vondráčka v brance hostů.
 V 59. minutě šel obětavě hrát kapitán Bíliny Mergl, ačkoli jeho zraněné koleno není doléčeno. Na hřišti byla jeho přítomnost ihned znát. Bílina se začala prosazovat po levé straně, kde příchod Mergla pomohl do té doby nevýraznému  Levému. Celý tým ožil a Louny byly zatlačeny do defenzivy, ze které pramenily fauly. V 82. minutě byl vyloučen domácí  R. Němec a Bílina dostala příležitost vyrovnat. Málem se to podařilo v nastaveném čase, kdy centr zpracoval pravou nohou Tůma, okamžitě vystřelil levou. Brankář Loun jeho střelu se štěstím vykopl nohou. Více už se nestalo a Bílina odjíždí z Loun bez bodu. "Augusta s Merglem nám citelně chybí. Trenéři míchají se sestavou a to nikdy není optimální. Přesto jsme v závěru utkání měli dvě velké šance na vyrovnání, které však bohužel brankou neskončily. Je to škoda, ale Louny patří letos k nejlepším týmům soutěže. Věříme, že za týden doma porazíme Modrou, další domácí ztráta by byla nepříjemná", řekl po utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.
 
Louny – Bílina 2:1/1:1/
Branky: Říha, Vokurka – Katrenič
Sestava Bíliny: Vondráček – Gutsch, Pavlíček,Karel,Žemba/46.Bečvařík/                           Schuchardt/85.Ročenovič/,Vlasák,Katrenič/46.Kotěšovský/,Levý,
Říha/59.Mergl/-Tůma