Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ml. dorost na domácím hřišti nad Ústím nezvítězil

24. 10. 2010

Mladší dorost Bíliny si chtěl napravit reputaci z minulého kola, kde po bojovném výkonu podlehl Varnsdorfu a před domácími diváky chtěl naplno bodovat a vrátit se do čela tabulky jako leader.

Hned od úvodu utkání začali domácí tlakem, a jak je již smutným pravidlem v prvních pěti minutách zahodili dvě velké gólové šance. Zato na druhé straně hned z první akce a střely na branku v 8. minutě, se hosté ujali vedení. To když přetažený centr všichni zadáci domácích jen sledovali, jak si jeden z hostujících hráčů za ně zaběhl, vrátil přetažený míč přes šíři brány úplně volnému spoluhráči a bílinský brankář jen smutně přihlížel úvodní brance utkání. Domácí po obdržené brance přidali na intenzitě a výsledkem bylo opět několik neproměněných slibných šancí. V třicáté minutě se Bílina dočkala vyrovnání, když s přehledem skóroval dobře hrající Ročenovič.

Do druhé půle přišel úplně jiný tým Bíliny. Přestala hrát záloha a hráči, kteří se doposud jevili, jako tahouni týmu s velkým fyzickým fondem na celé čáře zklamali. Nakopávané míče přes zálohu možná stačí v jiné soutěži na dobrý výsledek, ale v Krajském přeboru je to pomalu přicházející smrt. V 60. min. po školácké chybě, kdy jeden z nezkušenějších zadáků se snažil nesmyslně rozehrát křižně přes střed. Chyboval a druhá branka byla jen vyvrcholením trápení domácích pod Bořněm. Čtyři minuty před koncem utkání přidalo Ústí třetí branku a zaslouženě si odvezlo všechny tři body. Domácí se tím ze špičky tabulky propadli na čtvrté místo, kde zřejmě i přezimují a mohou je teď hodně mrzet, že nechali všechny body na Šluknovském výběžku.

„První poločas byl z naší strany velmi dobře hraný, obdrželi jsme sice branku, ale jinak se hosté k ničemu vážnějšímu nedostali. V druhé půli se ukázalo, že v týmu chybí osobnost, která by dokázala strhnout zbytek týmu k bojovnosti a chuti jít za vítězstvím, když se nedaří. Bohužel to se nedá natrénovat a dnes se citelně projevila absence Romana Bystrého, který umí mužstvo „zbláznit“, hořce shrnuje utkání trenér Jaroslav Denk“.

Sestava:

 Murko – Zíbar, Říha, Řeřicha (49. Masopust), Grozík – Podaný, Ročenovič, Hájovský, Křehla – Katrenič, Lazna (41. Šlégr)

Branky:

30´ Ročenovič