Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár z Memoriálu Františka Veselého do Č. Budějovic

27. 6. 2010

Ve středu a čtvrtek dne 23. – 24. června, se uskutečnil v Bílině Celostátní dvoudenní turnaj mladších přípravek o pohár Františka Veselého. Velmi kvalitní týmy z cObrazekelé republiky se postaraly o pěkný fotbalový zážitek. Do přísného síta komise mládeže ČMFS, se vešly týmy: SK Slavia Praha, FK Ostrov, SK Dynamo České Budějovice, FKM Javorka, FC Hlučín, FK Teplice, ČAFC Židenice-Brno a divokou kartu dostali pořádající bílinští. Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, kde nejlepší z obou skupin se střetli ve finále, druzí o třetí a čtvrté a tak dále až do osmé příčky.

 

Po prvním dnu měl do finále nakročen tým Teplic ze skupiny „B“ a shodně týmy Budějovic a Ostrova, kteří měli shodně bodů ve skupině „A“. Domácí FK Bílina úvodní den prohrála obě utkání, nejdříve první zápas s Ostrovem 2:0, kObrazekdy si zbytečně nechala dát dvě branky v úvodu utkání. V druhém smolně se Slavií 1:2, to když ještě dvacet vteřin před konečným hvizdem byl stav 1:1. Jeden z posledních útoků Slávie rozhodl o vítězi, když její útočník z nulového úhlu mimo branku, vystřelil naslepo před branku a trefil přibíhajícího domácího Šedivého a od něj se míč odrazil do branky. Smolný gól pro domácí ani hosty stejně nic neřešil. Jediný úspěch bílinských Obrazekv tomto zápase i na tomto turnaji docílil Jiří Schmiedl ze standardní situace.

 

Druhý den pokračoval dle předpokladů, Teplice s přehledem vyhráli skupinu „B“a postoupily do finále, když postupně porazily FKM Javorku 1:0, FC Hlučín 1:0 a Židenice-Brno 2:0. V druhé skupině v posledním utkání prohráli bílinští s Čs. Budějovicemi 0:4 a díky tomu že, Budějovice daly Bílině čtyři branky, postoupily do finále na lepší skóre před týmem FK Ostrov. Poslední vystoupení bílinského potěr, bylo velmi rozpačité, přes to trenér Šanda neztrácel optimismus.“Půlku mužstva máme pro okresní přípravku, hrajeme s krajskými týmy z celé republiky a upřímně řečeno, my jsme to čekali daObrazekleko horší. Hráli jsme vyrovnanou partii a prohráli po drobných chybách v obraně“, hodnotí vystoupení svých svěřenců trenér Šanda.

 

Finálové utkání mezi Teplicemi a Budějovicemi skončilo vítězstvím 2:1 Budějovic. Bylo zde k vidění mnoho hezkých kombinací a věci, které už opravdu připomínaly „velký“ fotbal. I náročný divák si přišel na své a ocenil po ukončení zápasu oba týmy bouřlivým potleskem.

 

Na slavnostním vyhlášení byl pro začínající fotbalisty asi největším zážitkem, přebírat cenu od fotbalového velikána Josefa Masopusta, který byl potěšen kvalitou turnaje a mladíkům stihl i vystřihnout poklonu,“ takovéto turnaje by neměly být Obrazekjednou za rok, ale každou chvíli, protože to co jsem dnes viděl, mi dává naději, že s českým fotbalem to není tak špatné“. Dále se v krátkém projevu vystřídali Roman Vonášek sekretář mládeže ČMFS, manažer Štěpán Philipp za KFIČR a Aleš Bažant za SK Trans s.r.o.

 

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Nicolas Penner z Čs. Budějovic, nejlepším brankářem Jan Sirotník z klubu Slavia Praha a nejlepším střelcem Jakub Zeronik z FK Ostrov, který se trefil pětkrát.

 

Celkové pořadí:

 

1, SK Dynamo České Budějovice

 

2, FK Teplice

 

3, FK Ostrov

 

4, ČAFC Židenice-Brno

 

5, SK Slavia Praha

 

6, FC Hlučín

 

7, FKM Javorka

8, FK Bílina