Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze Strupčic jsme všechny body neodvezli

3. 10. 2010

První body v soutěži ztratila Bílina ve Strupčicích, přestože celý zápas domácí přehrávala. Možná byla překvapena z velkého sportovního areálu v obci s necelou tisícovkou obyvatel, který byl vybudován díky dolům, a mimo fotbalového hřiště a koupaliště, má sedm dalších sportovišť.   Obě mužstva se představila  s velice mladými hráči, a proto se hrálo v pohybu od začátku do konce. Obě mužstva měla také na lavičce šest náhradníků. Strupčice  měly dobře organizovanou pětičlennou obranu, ale záloha Bíliny  domácí jasně přehrávala.  Domácí z minima šancí však vytěžili maximum, Bílina řadu neproměnila a nastřelila dvě břevna.  Hned v úvodu zahrozil Gutsch po chybě domácího brankaře Jiráska, který ve svých 24letech byl nejstarším hráčem Strupčic, potom vypálil Pavlíček a brankař  vytáhl míč na roh. Hrálo se za stálého mrholení na kluzkém terénu, který více vadil Bílině.  Ovšem v době, kdy tlak hostů narůstal, přišel rychlý útok domácích a Vrba křížem přes celou branku zařídil, že Bílina poprvé v soutěži prohrávala.  Ve 22.min. zatáhl  míč Gutsch, ale Bari vystřelil jen slabě. Z protiútoku netrefil  v šanci domácí Vrba.  V té době se  rozcvičovali Milo a Čula, protože v  družstvu Bíliny se evidentně nedařilo Augustovi a Barimu.  Ve 33.minutě po rohu Pavlíčka, trefil Gutsch břevno.  A o čtyři minuty později trefil z hranice šestnáctky břevno i Levý. To již byl na hřišti s chutí hrající Čula.  V závěru zahrozili i domácí, nejdříve skluzem zachraňoval Hasal a potom střela z dálky protáhla Pohla.  V poslední minutě chytil domácí brankař trestný kop Hasala.  V závěru poločasu se hra hodně přiostřila,  tvrdě byl faulován Čula, ale hosté nezůstali nic dlužni,  rozhodčí však ani jednou nevytáhl žlutou kartu. 

Druhý poločas začal pro Bílinu výborně, když si Pavlíček naběhl do uličky a vyrovnal. Potom bravurním zákrokem napravil Pohl zaváhání při první brance a z protiútoku střílel Gutsch vedle. Překvapivě brzy šel z trávníku běhavý Levý. V 63.minutě předvedl jeden ze svých parádních kousků Gutsch, výborně se uvolnil, od brankové čáry přihrál do velkého čtverce a Mergl s přehledem poslal hosty do vedení. Ovšem sprcha přišla  po rohu, kdy  se dobře orientoval střídající Hájek a přes svoji malou postavu hlavou vyrovnal. Posledních deset minut Bílina přišpendlila domácí na jejich polovině, ale Strupčice remízu ubránili. V závěru to opět jiskřilo a rozhodčí již vytahoval i karty. Početná skupina bílinských diváků odjížděla zklamaná ze ztráty bodů a nespokojen byl i trenér Josef Tichý. „Předvedená hra byla špatná, asi můžeme být rádi za bod. Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, které jsme neproměnili. Přitom to  byl  jeden z nejslabších soupeřů, nepochopím kluky, jak dnes hráli, nebojovali. Přijeli jsme jak mistři světa, ale na druhou stranu je dobré, že jim trochu sklapne a začneme hrát zase fotbal.“  V sobotu od 16 hodin čeká Bílinu doma další okresní derby s Oldřichovem.

Branky: 14.Vrba, 75.Hájek – 49.Pavlíček, 63.Mergl

ŽK: 1 – 3

Rohy: 4 – 9

Diváci: 110

Rozhodčí:  Krupka – Chytil, Holec

Bílina: Pohl – Žemba, Karel, Hasal, Mergl – Filo, Augusta (33.Čula), Pavlíček, Levý (53.Milo) – Bari (83.Brejcha), Gutsch

Trenér: Josef Tichý

Asistenti: Jaroslav Kovačka, Bedřich Hulínský

Vedoucí mužstva: Luboš Macek