Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve čtvrtek 10.7.2008 v 11 hod. se konal pohřeb Petra Trunečka.

Rozloučit se přišel nebývalý počet lidí. Rodina, spoluhráči z fotbalu, spoluhráči z florbalu, kamarádi, sedmibojaři, kolegové z práce, přátelé a kolegové rodinných příslušníků, kteří Péťu znali, a další smuteční hosté. Přišel i starosta a místostarosta. Obřadní síň praskala ve švech a ani nestačila všechny účastníky smutečního obřadu pobrat. Mnoho lidí tak muselo i v době obřadu zůstat před obřadní síní.

Lidí bylo hodně, slz taky... Obřad proběhl v mimořádně emotivní atmosféře, kdy bylo obtížné ubránit se pláči, za který se nestyděli ani otrlí chlapi.

Trůňovo světlou rakev zdobila krásná bílá kytice se stuhou "Tatínkovi Baruška".  Mimochodem, tato prostá dětská věta snad nejlépe dokumentuje Trůňovo rozměr... Nad kyticemi a věnci věnovanými rodinou, spoluhráči, kamarády a kolegy se vyjímal dres s Trůňovo jménem. Podlaha byla zavalena květinami, které na rozloučenou přinesli smuteční hosté. Obřad provázela podmanivá hudba, která vybízela k tiché vzpomínce i hlubšímu rozjímání. Krátkou smuteční řeč přednesla starší paní, která s ní sice zápasila, ale kdo by to v takovou chvíli zvládl lépe... Na závěr obřadu zazněla Trůňovi poslední píseň: příznačně "Forever young". Po té následovaly kondolence i slova povzbuzení smutečních hostů zdrcené nejbližší rodině. 

Obřad skončil. Hosté se pomalu rozcházeli. Život jde dál. Všichni jsme se ale shodli, že už to nebude jako dřív. Trůňa nám prostě bude chybět.

Po obřadu jsme se spoluhráči a kamarádi přesunuli "Ke káďovi", kde jsme v počtu asi 30 lidí připili na světlou památku Petra Trunečka a na zdraví a štěstí nám ostatním...

Sbohem Péťo, měli jsme Tě rádi a budeš nám chybět. Nezapomeneme.

ČEST TVOJÍ PAMÁTCE!

Spoluhráči a kamarádi